Letnie okno transferowe to coś, co zawsze emocjonuje kibiców. Właśnie w tym okresie piłkarze przechodzą za astronomiczne kwoty, co nie może ubiec uwadze fanów z całego świata. Zresztą letni okres przygotowawczy to czas, w którym kibice żyją każdym transferem, nawet tym najdrobniejszym. Postanowiliśmy sprawdzić jakie są najciekawsze transfery letniego okresu transferowego. Jeżeli chcesz się z nimi zapoznać, to nie pozostaje Ci nic innego jak tylko przeczytać nasz tekst!
Sergio Ramos – Real -> PSG
Transfer reprezentanta Hiszpanii, który nie pojechał na Euro 2020 z kadrą Hiszpanii wzbudził spore emocje, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że impreza mistrzowska jaką były mistrzostwa Europy odrobinę przyćmiło ten, jak i inne transfery. Ramos to wieloletni kapitan i serce Realu – choć jest wychowankiem Sevilli, to trafił do Realu w wieku 19 lat. To 3-krotny zdobywca Ligi Mistrzów, mistrz Europy oraz świata z kadrą „Rojiblancos” i z pewnością będzie to wartościowe wzmocnienie ekipy Mauricio Pochettino. Co prawda Ramos ma już 35 lat i jest po sezonie okupionym kontuzjami, natomiast cały czas jest to bardzo dobrze prowadzący się zawodnik. Istotnym faktem jest, że Francuzi nie zapłacili za niego ani jednego euro – Ramos miał podpisać nowy kontrakt z Realem, natomiast prezydent Florentino Perez nie chciał zaoferować 2-letniej umowy. Hiszpan we Francji podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku.
Gianluigi Donnarumma – AC Milan -> Paris Saint-Germain
Podobnie jak w przypadku Ramosa PSG zrobiło idealny interes, ponieważ ściąga w swoje szeregi świeżo upieczonego mistrza Europy, doświadczonego bramkarza, a przede wszystkim kogoś, kto ma dopiero 22 lata. Jest to niewiarygodne, że tak młody bramkarz już od 16 roku życia był pierwszym golkiperem AC Milan. W bramce paryskiego klubu będzie ogromna konkurencja, ponieważ w klubie jest Keylor Navas, więc zapowiada się zacięta rywalizacja, chociaż wydaje się, że Włoch jest zdecydowanym faworytem. Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że to kolejny transfer, za który PSG nie zapłaciło żadnych pieniędzy, ponieważ Donnarumma, a jak się mówi w kuluarach, Mino Raiola nie dogadał się z klubem z Mediolanu, co sprawiło, że Włoch mógł odejść do PSG za darmo.
Jaydon Sancho – Borussia Dortmund -> Manchester United
Samo pojawienie się Sancho w BVB okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ Anglik sprawił się doskonale w niemieckich realiach. Nie mogło to ujść uwadze angielskich klubów i choć mówiło się o tym transferze już od roku, to Hans Jorg-Watzke zatrzymał go jeszcze na kolejny sezon. Warto powiedzieć, że Niemcy zapłacili Manchesterowi City za wychowanka Watford tylko 5 mln euro, a sprzedali go Manchesterowi United za 85, co jest bardzo dużą przebitką.
Dayot Upamecano – RB Lipsk -> Bayern Monachium
Francuz, który jest środkowym obrońcą i został w zasadzie ukształtowany przez RB Salzburg, do którego trafił z Valenciennes podążył za swoim trenerem Julianem Nagelsmannem. Wydaje się, że szybki i dobrze wprowadzający piłkę Upamecano będzie dobrą alternatywą dla powolnego i odrobinę klocowatego Sule, a w obliczu utraty Davida Alaby, który przeszedł do Realu wydaje się być obrońcą pierwszego wyboru. Klub z Bawarii musiał zapłacić za reprezentanta „Trójkolorowych” 42,5 mln euro, co i tak wydaje się kwotą niewielką, biorąc pod uwagę dopiero, że ma 22 lata i wiele lat grania przed nim.